Prečo sú naše cenny v priemere vyššie, ako v konkurenčných lacnejších eshopoch?

Dôvod je veľmi jednoduchý. Náš cieľ nie je robiť všetko preto, aby sme Vám mohli dodať lacný olej. Našim cieľom je naopak robiť všetko preto, aby motorový olej bol originálny, bezpečný a z dôveryhodného zdroja. Našim zákazníkom predávame olej, ktorý bez akýchkoľvek obáv nalievame aj do našich vlastných áut.

Z tohto dôvodu tovar nakupujeme výhradne od oficiálnych distribútorov toho ktorého výrobcu motorového oleja, prípadne priamo od výrobcu oleja. Viď náš zoznam dodávateľov.

Pri založení nášho eshopu a vyjednávaní o cenách oleja sme sa niektorých výrobcov a distribútorov pýtali, prečo naša nákupná cena je taká vysoká, keď v konkurenčných eshopoch olej predávajú koncovému zákazníkovi lacnejšie, ako ho my v PraveOleje.sk vieme nakúpiť. Odpoveďou nám bolo, že vybrané eshopy, na ktoré sme sa dotazovali, neberú olej priamo od výrobcu či oficiálneho distrubútora, ale pravdepodobne cez prostredníka či zo zahraničia, keďže v zahraničí sa tieto oleje môžu predávať lacnejšie.

Toto neplatí pre všetky značky oleja. Niektorí výrobcovia a distribútori nám poskytli výrazné zľavy, vďaka ktorým môžeme konkurovať aj cenou. Pri niektorých značkách sme však nútení zákazníkom olej predávať drahšie. Dúfame, že naši zákazníci ocenia istotu, že naše oleje boli nakúpené iba na Slovensku a iba z oficiálných zdrojov. Zároveň si dovoľujeme tvrdiť, že olej drahší o niekoľko málo EUR je stále zanedbateľná položka oproti celkovým nákladom na prevádzku Vášho motorového vozidla a že na oleji sa naozaj neoplatí šetriť.